Morata shumë afër nënshkrimit me Arsenalin

Morata shumë afër nënshkrimit me Arsenalin

Alvaro Morata është shumë pranë nënshkrimit me Arsenalin gjatë këtij afati kalimtar.

“The Gunners” janë në kërkim të një sulmuesi qendror dhe është pikërisht spanjolli që po konsiderohet si njëri ndër zëvendësuesit e mundshëm të Alexandre Lacazettes i cili është drejt largimit.
Mediet e huaja, me theks të veçantë Sport dhe Telegraph, shkruajnë për një afërsi shumë të madhe të lojtarit me klubin londinez, transmeton lajmi.net.

Morata u përfol për një kalim në “Emirates Stadium” edhe gjatë kohës sa luante për Real Madridin.

Aktualisht, lojtari është në pronësi të Altetico Madridit.