Modric bisedon me një fëmijë të mbetur jetim nga lufta në Ukrainë (VIDEO)

Modric bisedon me një fëmijë të mbetur jetim nga lufta në Ukrainë (VIDEO)

Kur kampionatet janë në pauzë verore dhe futbollistët po i shijojnë pushimet, mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modriq ka gjetur kohë të gëzojë një fëmijë të mbetur jetim nga lufta në Ukrainë. Kampioni i Europës i ka bërë një video-telefonatë një djali gjashtëvjeçar, në shoqërinë e ish-shokut të tij të skuadrës Srna, prindërit e të cilit vdiqën në Mariupol pas një prej bombardimeve të shumta ruse. Ashtu siç shihet në video vogëlushi i veshur me fanellën e Shaktjor Donjeckut, duket tejet i emocionuar dhe nuk mund ta besonte se po fliste me një kampion si Luka Modriq, që luan me Realin e Madridin.