Milan synon një tjetër transferim nga Juventusi

Milan synon një tjetër transferim nga Juventusi
TURIN, ITALY - SEPTEMBER 26: Medhi Benatia of Juventus FC gestures during the Serie A match between Juventus and Bologna FC at Allianz Stadium on September 26, 2018 in Turin, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Pas marrëveshjeve të njëpasnjëshme në verën e kaluar, Milan dhe Juventus mund të arrijnë edhe një marrëveshje në verën e këtij viti.

Rosonerët duan ta transferojnë Medhi Bentian nga ‘Zonja e Vjetër’, përcjell lajmi.net.

Mbrojtësi maroken nuk po luan standard te Juventus, andaj është duke e kërkuar largimin.

Arsenal kishte tentuar ta transferonte, mirëpo skuadra italiane e ka refuzuar ofertën e tyre.

Milanë shtë në pozicion ideal që ta transferoj Benatian, por që duhet paguar 12 milionë euro.