Mickoski: Asnjëherë nuk kam parë aq njerëz, Maqedonia ende është gjallë

Mickoski: Asnjëherë nuk kam parë aq njerëz, Maqedonia ende është gjallë

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski fjalimin e tij në protestën e sotme tha se asnjëherë nuk ka patur kaq njerëz para Qeverisë dhe se ky është argument se Maqedonia është gjallë, përcjell SHENJA.

“Këtu jam sonte para jush, pasi e kam përgjegjësine që të luftoj. Ju jeni motivi im. Në 44 vitet e mia i mbaj mend dy protesta të ngjashme në të cilat ka patur kaq shumë njerëz. Më 8 shtator, 1991 dhe ky sot”, tha Mickoski. /SHENJA/