“Mezi po e pres derbin”, Haaland: Varane-Martinez? Nuk kam frikë asnjë mbrojtës

“Mezi po e pres derbin”, Haaland: Varane-Martinez? Nuk kam frikë asnjë mbrojtës

Të dielën do të zhvillohet derbi i Manchesterit, një nga përballjet më të zjarrta në Premier League dhe jo vetëm. City prej United në “Etihad Stadium”, teksa kampionët në fuqi të Anglisë numërojnë pesë pikë më shumë se “armiqtë” e përjetshëm.

Erling Haaland do të shijojë këtë derbi për herë të parë. Sulmuesi norvegjez është përshtatur për mrekulli me ekipin e Pep Guardiolës dhe deri tani ka shënuar 11 gola në 7 sfidat e para në Premier League, duke kryesuar i vetëm renditjen e golashënuesve.

Mezi po pres të luaj derbin tim të parë me Manchester City, do të jetë një kënaqësi e madhe. Po pres me padurim të mbërrijmë në stadiumin tonë. Shpresoj që të gjithë në klub të jenë gati për këtë ndeshje, në të cilën duhet të sulmojmë të gjithë bashkë.