“Messi kishte 4 Topa të Artë në moshën e Mbappe, dikush t’ia kujtojë francezit”

“Messi kishte 4 Topa të Artë në moshën e Mbappe, dikush t’ia kujtojë francezit”

Ish-goleadori i Manchester United dhe kombëtares angleze, Wayne Rooney ka thumbuar yllin francez në prononcimin e fundit, ku ndër të tjera shprehet:

Një lojtar 22-23 vjeçar që i bie Messit në shpatull… Nuk kam parë kurrë një ego më të madhe në jetën time.

Dikush duhet t’i kujtojë Mbappe-së që kur Messi ishte 22 vjeç, ai kishte fituar katër Topa të Artë”, deklaroi Rooney.