` . Mbyllet pjesa e parë, Anglia thellon epërsinë në 5:1 - TV SHENJA

Mbyllet pjesa e parë, Anglia thellon epërsinë në 5:1

Ndonëse Kosova e pa veten në avantazh që në minutën e parë, megjithatë Anglia është rikthyer menjëherë në lojë. Fillimisht Stërling barazoi shifrat në 1:1, ndërsa më pas Kejn shënon për 2:1.

Disa minuta më vonë Vojvoda gabon rëndë duke shënuar në rrjetë të gabur për rezultatin 3:1. Ishullorët nuk u ndalën me kaq pasi Jadon Sanço dhe Stërling thellojnë epërsinë në 5:1. /SHENJA/