Mavraj largohet nga Arisi, rikthehet në Gjermani

Mavraj largohet nga Arisi, rikthehet në Gjermani

Ka zgjatur vetëm pak muaj aventura e Mërgim Mavrajt në Greqi tek Arisi i Selanikut, skuadër ku aktivizohet edhe futbollisti tjetër i Kombëtares Shqiptare, Migjen Basha. Mbrojtësi 32-vjeçar ka mbyllur kontratën me ekipin grek, për t’iu bashkuar Ingolstadtit në Bundesligën e dytë në Gjermani.

Mavraj nuk ka mundur të tregojë vlerat e tij në futbollin grek dhe arsyet nuk i lidh me anën sportive. Ai është ndier i parespektuar në një ambient thashethemesh, ku për futbollin është folur shumë pak.

Futbollist do të nisë stërvitjen me ekipin gjerman gjatë fazës përgatitore dimërorë që do të zhvillohet Spanjë. Ingolstadti, që mbyll me vetëm 10 pikë renditjen në Bundesligën 2, do të jetë skuadra e shtatë gjermane në karrierën e Mavrajt. Më parë ka luajtur për Darmstadt, Bochum, Greuther Furth, Konl dhe Hamburg.