Maradona në gjendje të rëndë shëndetësore

Maradona në gjendje të rëndë shëndetësore
Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona është në gjendje të rëndë shëndetësore.
Maradona është dërguar në spital në Buenos Aires për tu trajtuar dhe me shpresën që të përmirësohet shëndeti i tij.

Ai ka një gjakderdhje të brendshme në stomak dhe do t’i nënshtrohet një operacioni për të shmangur problemet më të mëdha, shkruan “Goal”, transmeton lajmi.net.

Ish fituesi i Kupës së Botës me Argjentinën kishte bërë një kontroll rutinë në “Clinica Olivos” kur doktorët hetuan problemin.

Më herët gjatë asaj dite ishte bërë e ditur se Maradona nuk ishte shfaqur në kohë në stërvitjet e Dorados.