Maradona është mirë, legjenda lë spitalin pas gjakderdhjes së brëndshme në stomak

Maradona është mirë, legjenda lë spitalin pas gjakderdhjes së brëndshme në stomak

Diego Armando Maradona fiton një tjeter beteje, të paktën për momentin, atë me shëndetin.

Legjenda e futbollit argjentinas I trembi të gjithë dashamirësit e tij teksa u shtrua me urgjence në spital të premten.
Ai u diagnostikua me gjakderdhje te brendshme në stomak, cka I trembi shumë familjares e “El Pibe D’oro”.
Megjithatr vajza e Maradonës u kujdes mbrëmjen vonë të premten për ti qetësuar të gjithë duke thënë se babai I saj ishte mirë dhe se nuk behej fjalë për dicka shumë serioze.
58 vjecari i cili aktualisht është trajner I skuadrës Dorados de Sinaloa në Meksike ka lënë spitalin dhe është kthyer në shtëpi.