Makedonija GJP në çerekfinale, eliminon Pobedën nga Kupa

Makedonija GJP në çerekfinale, eliminon Pobedën nga Kupa

Makedonija Gjorçe Petrovi është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut, pasi eliminoi Pobedën, duke e mundur me rezultatin 0:2. Dy golat për triumfin e skuadrës së udhëhequr nga Muharem Bajrami, i realizuan Skenderi në minutën e 5-të dhe 20-të minuta më vonë Ademi gjeti rrjetën për shifrat finale 0:2 dhe kualifikim të mëtejshëm në Kupë. Kjo ndeshje ishte e paraparë të zhvillohet në të njejtin termin me ndeshjet tjera të 1/8 së finales, por e njejta u shty për ditën e sotme pas kërkesës së skuadrës nga Prilepi. Përkrahë Makedonija Gjorçe Petrovit, në çerekfinale të Kupës do të luajnë edhe Shkëndija, Shkupi, Struga Trim Lum, Akademia Pandevi, Bregallnica, Vardari dhe Sileksi.