Lisandro Martinez – Man Utd, çështje e kryer

Lisandro Martinez – Man Utd, çështje e kryer

Qendërmbrojtësi argjentinas, Lisandro Martínez do të jetë transferimi i ri i Manchester United.

Sipas mediave angleze Man Utd, ka ofruar më shumë se 50 milionë euro.

Bisedimet përfundimtare do të zhvillohen nesër, teksa Man Utd shpreson të vulosë marrëveshjen në 48 orët në vazhdim.

Lisandro tani ka rënë dakord me kushtet personale me Man United për një kontratë afatgjatë.

Drejtuesit e Manchester United tani janë rikthyer në Angli në mënyrë që të marrin miratimin përfundimtar për kushtet e pagesës dhe marrëveshjen e klubeve