` . Kroacia pa asnjë rast të ri me koronavirus në 24 orët e fundit - TV SHENJA

Kroacia pa asnjë rast të ri me koronavirus në 24 orët e fundit

Kroacia nuk ka shënuar asnjë të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile në Kroaci raportoi këtë të shtunë se deri tani regjistrohen 2,243 raste të konfirmuara me COVID-19 dhe 2,023 të shëruar.

Pas 89 ditësh që nga shpërthimi i koronavirusit, ministri kroat i Shëndetësisë, Villi Berosh tha se sot duhet t’i gëzohen numrit, pasi e kanë arritur me përgjegjësi dhe disiplinë.

Ndërkohë, 99 pacientë kanë humbur jetën në total.