Islam Makhachev fiton dhe shpallet kampion i botës në UFC, përkrahej nga Khabib

Islam Makhachev fiton dhe shpallet kampion i botës në UFC, përkrahej nga Khabib

Islam Makhachev është kampioni i ri i botës në UFC në peshat e lehta.

Ai e mposhti Charles Oliveiran në raundin e dytë, shkruan Gazeta Express.

Oliveira u detyrua ta dorëzojë ndeshjen, pasi Makhachev e zuri keq në dysheme.

Ai këtë fitore e festoi bashkë me Khabib Nurmagomedov.