Holandezi Rutten është trajner i ri i Anderlecht

Holandezi Rutten është trajner i ri i Anderlecht

Holandezi Fred Rutten (56) është trajneri i ri i Anderlecht-it nga Brukseli, raporton AA.

“Arritëm marrëveshje me Rutten, që këtë dhe sezonin e ardhshëm të bëjmë sukses të madh”, shkruan në një njoftim klubi belg.

Rutten do të zëvendësojë trajnerin belg Hein Vanhaezebroucka, i cili u shkarkua në dhjetor për shkak të rezultateve të dobëta, pasi Anderlecht ranga UEFA Europa League, ndërsa në kampionatin belg është në vendin e pestë.