Holanda publikon listën për kupën e botës “Katar 2022”

Holanda publikon listën për kupën e botës “Katar 2022”

Kombëtarja e Holandës, nën urdhërat e selektorit, Louis Van Gaalit, ka publikuar listën me 26 futbollist të ftuar për kupën e botës “Katar 2022”.

Kombëtarja holandeze do të udhëhiqet me lojtarë si Memphis Depay, Frenkie de Jong e Virgil Van Dijk.

Holanda do të ketë edhe mungesa në Katar, pasi Giorginio Wijnaldum është i lënduar, ndërsa Donny van de Beek, Ryan Gravenberch, Jasper Cillessen dhe Sven Botman nuk janë ftuar.
Ndeshja e parë do të zhvillohet ndaj Senegalit më 21 nëntor me fillim nga ora 17:00.

Holanda bën pjesë në grupin A.