` . Hidhet shorti i Europa League, përplasja e madhe Manchester United-Milan - TV SHENJA

Hidhet shorti i Europa League, përplasja e madhe Manchester United-Milan

Në Nion të Zvicrws u hodh shorti i fazës së 1/8-ave të finaleve të Europa Lague.

Shorti përplas Manchester United me Milanin, teksa Ajax gjen Young Boys.

Ndeshjet e kësaj faze do të zhvillohen në dy data (11 dhe 18 mars).

Çiftet e 1/8-ave

Ajaks-Jang Bojs

Dinamo Kiev-Vijareal

Roma-Shaktar Donjesk

Olimpiakos-Arsenal

Dinamo Zagreb-Totenhem

Mançester Junajtid-Milan