Gjatë testimit në borë​ spiunohet Porsche 718 Boxster Spyder (Foto)

Gjatë testimit në borë​ spiunohet Porsche 718 Boxster Spyder (Foto)

Pas muajve të testimit tashmë, Porsche vazhdon të vlerësojë 718 Boxster Spyder, dhe këtë herë roadster është parë duke u testuar në mot të ftohtë.Inxhinierët gjermanë po sigurojnë që modeli mund të vozitet pa probleme në kushte acari.

Boxster Spyder është homologu i hapur i mbuluar i Cayman GT4, pasi ndajnë të njëjtat pjesë mekanike, por Boxster sportiv ka një stil bikini të lartë dhe shenjën e skalitur në anën e pasme.

Lansimi i funti i 718 Cayman GT4 Clubsport nxiti spekulime rreth Boxster Spyder. Vetura përdor një motor 3,8-litërshe që prodhon 420 kuaj fuqi. Sidoqoftë, spekulimet e mëparshme tregojnë se Cayman GT4 dhe Boxster Spyder mund të përdorin një version të detajuar të 4.0-litra të Porsche-it nga GT3.

Cayman GT4 dhe Boxster Spyder do të kenë një çmim të lartë për të arritur performancën e tyre në rritje.

Nëse jeni duke kërkuar për një version më pak të shtrenjtë, hidhni një sy variantit të ri T të vëllezërve. Ndërsa fuqia është dukshëm më e ulët 300 kuaj fuqi dhe motor turbo 2.0-litërsh, ata vijnë me karakteristika standarde të orientuara nga entuziastë si amortizuesit adaptivë dhe një diferencial mbrapa me çift rrotullues. /kp/Telegrafi/