` . Francë, shkon në 2.606 bilanci i të vdekurve nga koronavirusi - TV SHENJA

Francë, shkon në 2.606 bilanci i të vdekurve nga koronavirusi

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Francë është rritur në 2.606, transmeton Anadolu Agency (AA).

Bilanci i viktimave është rritur pasi në 24 orët janë regjistruar 292 viktima, tha ministri francez i Shëndetësisë Jerome Salomon në një konferencë për shtyp.

Ndërkaq, numri i rasteve me COVID-19 është rritur për 2.599 në 24 orët e fundit, duke shkuar në 40.174, tha Salomon.

Salomon njoftoi se 4.632 persona aktualisht janë duke u trajtuar nën kujdes intensiv dhe se numri i të shëruarve ka arritur në 7.132.