Formacionet zyrtare: Athletico Madrid – Real Madrid

Formacionet zyrtare: Athletico Madrid – Real Madrid

Atheltico Madrid dhe Real Madrid luajnë derbin madrilen në javën e 23-të në La Liga.
Ndeshja nisë nga ora 16:15 dhe luhet në stadiumin “Wanda Metropolitano” në Madrid.

Para pak çasteve janë publikuar edhe formacionet zyrtare nga të dy trajnerët.