` . Familja amerikane i shndërron nëntë autobusët e vjetër në shtëpiza “luksoze” për pushuesit (FOTO) - TV SHENJA

Familja amerikane i shndërron nëntë autobusët e vjetër në shtëpiza “luksoze” për pushuesit (FOTO)

Një familje në Gifford të Pensilvanisë kanë arritur që nëntë autobusë të vjetër, t’i shndërrojnë në shtëpiza për mysafirë në fermën e tyre.

Autobusët e vjetër të mbuluar nga ndryshku janë shndërruar në “vila luksoze”, në të cilat turistët mund të kalojnë netët, transmeton Telegrafi.

Koncepti i ideuar nga Sandy Stewart, 33-vjeçe dhe i të fejuarit të saj Sioned Lloyd-Davies e babait Balfour Steward, ka tërhequr vëmendjen e shumë turistëve.

Autobusët janë të pajisur me shtretër për dy persona, kamin dhe tualet. Ideja është që pushuesit të ndihen sikur janë në ndonjë vilë diku lart në male.