Dy kampionët bardheblu, përballje miqësore në Turqi

Dy kampionët bardheblu, përballje miqësore në Turqi

Dy kampionët bardheblu, të Maqedonisë së Veriut, Shkupi dhe ato të Shqipërisë, Tirana do të përballen në një miqësore ndërmjet veti në kuadër të përgatitjeve.

Burimet e televizionit Shenja, mësojnë se drejtuesit e të dyja skuadrave kanë rënë dakord për të luajtur një ndeshje kontrolluese para nisjes së aventurës në Ligën e Kampionëve këtë verë.

Ndeshja ndërmjet Shkupit dhe Tiranës do të luhet në Bolu të Turqisë me 19 qershor.