Dita e gjashtë e protestave kundër propozimit francez

Dita e gjashtë e protestave kundër propozimit francez

Para qeverisë ka filluar protesta kundër propozimit francez me moton “Ultimatum- Jo, faleminderit”.

Sot është dita e gjashtë e protestave, ndërsa pjesëmarrës janë edhe partitë opozitare, si VMRO-DPMNE dhe “E Majta”.

Kujtojmë që gjatë protestës së mbrëmshme u lënduar tre policë, teksa u arrestuan 5 persona. /SHENJA/