De Ligti ironizon sërish me Juven: Bayerni ka më shumë ambicie për Ligën e Kampionëve

De Ligti ironizon sërish me Juven: Bayerni ka më shumë ambicie për Ligën e Kampionëve
WASHINGTON, DC - JULY 20: Matthijs de Ligt #4 of Bayern Munich celebrates after scoring during the pre-season friendly match between DC United and Bayern Munich at Audi Field on July 20, 2022 in Washington, DC. (Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

Matthijs de Ligt u transferua gjatë kësaj vere nga Juventusi te Bayerni. Duke folur nga grumbullimi me Holandën, mbrojtësi bëri një krahasim mes dy klubeve.

“Bayerni për mua është një hap përpara në kualitet dhe si skuadër. Është një ekip që ka ambicie për të fituar gjithmonë Ligën e Kampionëve. Juventusi ndërkohë ka më pak ambicie. Kishte ardhur momenti që të bëja hapin e duhur në përmirësimin e kualitetit. Te Juventusi jam argëtuar shumë, por Bayerni është më afër filozofizë që kemi dhe në kombëtare”, deklaroi De Ligt duke thumbuar skuadrën italiane.