CVETANOVSKI TRANSFEROHET NË HUNGARI

CVETANOVSKI TRANSFEROHET NË HUNGARI

Sulmuesi Matej Cvetanovski zyrtarisht nuk do të jetë më pjesë e FC Shkupit, pasi sot ka zyrtarizuar transferimin në Hungari te skuadra Girmot. Cvetanovski ka firmosur kontratë me hungarezët dhe është prezantuar nga ana e klubit. 24 vjeçari erdhi te Shkupi sezonin e kaluar, ndërsa regjistron 18 ndeshje, duke shënuar 5 gola dhe 5 asiste. Ai në të kaluarën ka qenë pjesë edhe e Makedonija Gjorçe Petrovit, Pelisterit dhe Vardarit. /SHENJA/