Chelsea më afër transferimit të Felix

Chelsea më afër transferimit të Felix

Chelsea mund të jetë i vendosur ta bëjë një afat kalimtar absolutisht masiv të janarit, me Joao Felix që është në listë për një transferim në “Stamford Bridge”.

Kanë qenë disa muaj trazirash në skuadrën londineze, me Todd Boehly që mori përsipër klubin nga Roman Abramovich si pronar gjatë verës.
Më pas amerikani ndërroi trajnerin fitues të Ligës së Kampionëve, Thomas Tuchel për Graham Potter, edhe pse jo para një vere investimi në nënshkrime.

Raheem Sterling dhe Pierre-Emerick Aubameyang nuk kanë shpërthyer ende për Blutë, dhe skuadra ka shënuar vetëm 17 herë në Ligën Premier deri më tani, më e ulëta në top 10.
Paratë pritet të vazhdojnë të rrjedhin në shpenzimet e transfertave muajin e ardhshëm, kur të hapet sërish afati i transferimeve, me Christopher Nkunku që pritet të jetë transferi i tyre i parë.

Lëvizja e Nkunkut pritet të konfirmohet në janar, por ai nuk do të largohet nga RB Leipzig deri në verë, me Chelsea që thuhet se ka ofruar më shumë se klauzola e lirimit të transferimit të tij, në mënyrë që të sigurohet që ata të mposhtin konkurrencën për nënshkrimin e tij.

Por, me francezin që nuk do t’i bashkohet deri në sezonin e ardhshëm, Potter ka ende nevojë për më shumë fuqi në sulm dhe është Felix, ai që mund t’u bashkohet Bluve.

Sipas Telegraph, londinezët perëndimor po shohin një lëvizje huazimi për sulmuesin e Atletico Madrid, ose me një opsion ose detyrim për të nënshkruar me 23-vjeçarin në verë.