Çerekfinalet e “Katar 2022”, datat dhe oraret, Maroku mes emrave të mëdhenj

Çerekfinalet e “Katar 2022”, datat dhe oraret, Maroku mes emrave të mëdhenj

Me përfundimin e fazës së 1/8-ave, tashmë janë përcaktuar të gjitha çiftet çerekfinaliste të “Katar 2022”. Ndeshjet e raundin të radhës do të zhvillohen në dy ditë, të premten dhe të shtunën e ardhshme, në dy orare të ndryshme, 16:00 dhe 20:00.

Kështu, më 9 dhjetor do të zhvillohen dy çerekfinalet e para, në orën 16:00, në Doha, Kroaci – Brazil, dhe në orën 20:00, në Lusail, Holandë-Argjentinë.

Më 10 dhjetor, në 16:00, zbresin në fushë Maroku dhe Portugalia, ndërsa në mbrëmje (20:00) do të luhet një tjetër sfidë e madhe, Angli – Francë.

 

E premte, 9 dhjetor

Kroaci – Brazil (ora 16:00, Doha)

Holandë – Argjentinë (ora 20:00, Lusail)

 

E shtunë, 10 dhjetor

Marok-Portugali (ora 16:00, Doha)

Angli-Francë (ora 20:00, Al Khor)