Çavuşoğlu paralajmërim Greqisë: Nëse futeni në aventurë për llogari të të tjerëve, do t’i vuani pasojat

Çavuşoğlu paralajmërim Greqisë: Nëse futeni në aventurë për llogari të të tjerëve, do t’i vuani pasojat

Ministri i Punëve të Jashtme të Türkiye-s, Mevlüt Çavuşoğlu, tha se Greqia vazhdon të ngacmojë dhe të kërkojë telashe, raporton Anadolu Agency (AA).

Ai shtoi se “nëse futeni në një aventurë për llogari të të tjerëve, do t’i vuani pasojat. Ky është një paralajmërim për Greqinë”.