Bendtner në arrest shtëpiak

Bendtner në arrest shtëpiak

Dënimi i sulmuesit danez Nicklas Bendtner për sulmin ndaj një shoferi taksie tanimë ka filluar – kështu lojtari ka vënë një rrip elektronik në këmbën e tij.

Bendtner pati një zënkë në shtator kur ai i theu nofullën një shoferi taksie. Ish-anëtari i Arsenalit dhe Wolfsburgut kishte qenë duke u fjalosur me të dashurën e tij se cili do të paguante tarifën e taksisë, më pas çifti u largua, transmeton Klan Kosova.
I hidhëruar shoferi i ndoqi ata dhe Bendtner iu kundërpërgjigj duke e hedhur në tokë pasi e kishte goditur.

Danezi i cili është ka për të kompensuar shoferin dhe për të paguar shpenzimet e gjykimit, ka edhe skandale të tjera që në të kaluarën ishte i përfshirë.