Bartomeu thotë se do të kandidojë sërish për president të Barcelonës

Bartomeu thotë se do të kandidojë sërish për president të Barcelonës

Ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu thotë se ka gjëra për të cilat është penduar gjatë kohës që kaloi si president në “Camp Nou”.

Ish-presidenti i klubit katalonas, pasi u largua, tani pranon se do të dëshironte që ai të kishte filluar të ndryshonte gjërat sapo Blaugrana u eliminua nga Liverpooli.

“Mosvlerësimi i gjërave pas humbjes së Liverpoolit ishte një gabim,” rrëfeu Bartomeu për Esport3 “Ne duhej të kishim një ndryshim brezi.

“Kam dëgjuar lojtarët dhe kam gabuar. Ne ishim në limitin tonë financiarisht dhe më pas pandemia na kapi të gjithëve në befasi”, u shpreh ai.

Bartomeu konfirmoi lajmin që jo shumë mbështetës të Barcelonës do të duan të dëgjojnë, duke thënë se do të garojë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale.

“Unë do të paraqitem përsëri për zgjedhje. Kam kaluar 12 sezone me klubin, me [Joan] Laporta , [Sandro] Rosell dhe më pas si president vetë”, u shpreh Bartomeu.