Barcelona e pranon ofertën e Man Utd për De Jongun

Barcelona e pranon ofertën e Man Utd për De Jongun

Barcelona dhe Manchester Unitedi kanë arritur marrëveshje për mesfushorin Frenike de Jong.

Sipas “Fabrizio Romano”, drejtuesit e klubit spanjoll kanë pranuar ofertën e klubit anglez për De Jongun.

“Djajtë e Kuq” kanë ofruar 65 milionë euro dhe 20 të tjera në formë bonusesh.

Holandezi thuhet se është pajtuar të transferohet në “Old Trafford” dhe me ekipin anglez do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare.