Asnjë i vdekur dhe 10 raste me Covid në Kosovë

Asnjë i vdekur dhe 10 raste me Covid në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar së në 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Gjatë kësaj kohe, janë regjistruar 10 raste të reja me Covid.
“Nga 2.484 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes Sot janë shëruar 82 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.894. Në total numri i rasteve aktive është 673”, është thënë në njoftimin e ministrisë .