Asensio drejt kampionëve të Italisë, Cavani vetofrohet në La Liga

Asensio drejt kampionëve të Italisë, Cavani vetofrohet në La Liga

Marco Asensio ende nuk dihet se ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Mesfushori ka edhe një vit kontratë me spanjollët e Real Madridit dhe për shërbimet e tij interesohen disa klube, duke nisur nga Arsenali, Liverpooli dhe Milani. Vetë futbollisti e ka të qartë se duhet të bëjë një zgjedhje të matur dhe sipas “Sport” ai për momentin favorizon një kalim te kampionët e Italisë. E gjitha llogari, pasi Asensio mendon se te kuqezinjtë do të kishte më shumë mundësi për të luajtur dhe për të qenë protagonist në fushën e lojës.