Arrestohet një femër në Kumanovë për vjedhje

Arrestohet një femër në Kumanovë për vjedhje

Dje në ora 16:55, zyrtarët policorë nga SPB Kumanovë kanë arrestuar M.Z.(24) nga Kumanova. Ajo dyshohet pak më parë ka kryer një vjedhje në një pronë private në rrugën “Stevo Filipoviq”.

Objekti i konfiskuar i është gjetur dhe i është kthyer pronarit, njoftoi sot MPB, duke shtuar se e arrestuar është dërguar në stacion policor.

“Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj saj do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.