Arijan Ademi në super – formë, realizon gol për Dinamo Zagrebin (VIDEO)

Arijan Ademi në super – formë, realizon gol për Dinamo Zagrebin (VIDEO)

Kapiteni i Dinamos së Zagrebit, Arijan Ademi, është në formë të mirë. Ai është sërish ishte golashënues për skuadrën e tij në derbin e qytetit, duke e mposhtur me rezultat 2:1 Lokomotivën.

Ademi në minutën e 6-të shënoi gol të bukur dhe hapi serinë e golave.

GOLI I ADEMIT

Petkoviq shënoi golin tjetër për Djnanon dhe për vendasit Kulenoviq (12′).

Për Lokomotivën u paraqitën Hajdin Salihu dhe u zëvendësua në minutën e 83-t nga Jon Mersinaj, Indrit Tuci futet në lojë në minutën e 73-t dhe Art Smakaj në atë të 83-tën.