Alexis është duke i konsideruar opsionet spanjolle

Alexis është duke i konsideruar opsionet spanjolle

Sipas El Gol Digital, sulmuesi kilian Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga rivalët e La Ligës, Valencia dhe Atletico Madrid.

Është raportuar se Sanchez është i pakënaqur me skuadrën Manchester United dhe është duke kërkuar që të largohet nga ky klub, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Tani me këto dy oferta nga skuadrat spanjolle, ai ka një rrugëdalje për t’u larguar nga skuadra angleze.