Agon Elezi vazhdon kontratën me ekipin kroat

Agon Elezi vazhdon kontratën me ekipin kroat

Agon Elezi po kalon një moment të madh në karrierë. Pasi mori një thirrje debutuese në ekipin A të kombëtares së Maqedonisë, ai nënshkroi edhe vazhdimin e kontratës me klubin e ligës së parë kroate Varazhdin.

21-vjeçari pritet të marrë një shans në ndeshjet e ardhshme në Ligën e Kombeve, pas thirrjes së parë nga Bllagoja Milevski, dhe ai tashmë ka ardhur në Shkup me një motiv shtesë. Elezi inicializon vazhdimin e bashkëpunimit me Varazhdinin deri në maj të vitit 2024.

Përfaqësuesi i ri i Maqedonisë vjen nga shkolla e futbollit e Shkupit, prej nga u largua në vitin 2017 për në skuadrën e re të Kaenit francez.

Nga atje, Elezi u kthye në Maqedoni te Vëllazërimi, para se të shkonte te Skënderbeu. Që nga shtatori i vitit 2020, ai është anëtar i Varazhdinit dhe klubi beson në të, duke dhënë kontratë të re.

Këtë sezon për Varazhdinin, Elezi luajti nëntë ndeshje dhe shënoi dy gola.