` . 98 raste, 104 të shëruar dhe 9 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut - TV SHENJA

98 raste, 104 të shëruar dhe 9 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

 

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur që brenda 24 orëve në vend janë bërë 1404 testime, ndërsa janë regjistruar 98 raste të reja me Covid-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 104 pacientë të shëruar.

Gjithashtu nga MSH-ja informojnë se kanë ndërruar jetë 9 persona, dy pacientë nga Shkupi, dy nga Strumica, dy nga Gostivari dhe nga një në Kumanovë, Kriva Pallankë, Veles. /SHENJA/