450 trupa në varrin masiv/ Rusia mohon masakrën e Iziumit: Skenar i Ukrainës

450 trupa në varrin masiv/ Rusia mohon masakrën e Iziumit: Skenar i Ukrainës

Moska i është përgjigjur akuzave të Kievit për masakrën e Iziumit ku u gjetën 450 trupa.
Zëdhënësi i Kremlinit hodhi poshtë akuzat, duke thene se ukraina po gënjen në një përpjekje për t’ia vënë fajin rusisë.
“Eshtë i njëjti skenar si ai i Buças, gjithçka e inskenuar. Është gënjeshtër. Ne do të mbrojmë të vërtetën në këtë histori” – thuhet në reagimin e Kremlinit.
Ukraina ka akuzuar rusinë se ka kryer masakra mbi civilët dhe ka kërkuar hetim ndërkombëtar si dhe vendosjen e Rusisë para përgjegjësisë.