` . 1129 raste, 27 viktima dhe 1152 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut - TV SHENJA

1129 raste, 27 viktima dhe 1152 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 4.045 testime, ndërsa janë regjstruar 1.129 raste të reja me Covid-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjstruar 1.152 pacientë të shëruar.

Si pasojë e infektimit me Covid-19, jetën e kanë humbur 27 persona.

Deri më tani në vend që nga fillimi i pandemisë janë bërë 674.378 për Covid-19. /SHENJA/