` . Zyrtare: Mësohen tre finalistët e ‘FIFA The Best’ – TV-SHENJA

Zyrtare: Mësohen tre finalistët e ‘FIFA The Best’

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Neymar janë tre finalistët e çmimit të më të mirit nga FIFA. Messi, Neymar dhe Ronaldo janë emëruar tre finalistët e çmimit të ‘FIFA The Best’. Ronaldo e fitoi këtë çmim vitin e kaluar, e cila ishte hera e parë që ishte organizuar, pasi L’Equipe mori ekskluzivitetin e “Ballon d’Or”, raporton Gazeta Blic.

Paneli që do të votojë dhe përcaktojë fituesin përbëhet nga Cafu, Landon Donovan, Enzo Francescoli, Diego Maradona, Carles Puyol, Carlos Valderrama dhe Edwin van der Sar.Fituesi do të shpallet në Londër më 23 tetor.