` . Zyrtare, La Liga vendos për dënimin e Marcelos – TV-SHENJA

Zyrtare, La Liga vendos për dënimin e Marcelos

Lajm i keq për Real Madridin dhe mbrojtësin Marcelo.
Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle e ka suspenduar mbrojtësin e Real Madridit, Marcelon, me dy ndeshje mo lojë.
Reprezentuesi brazilian është suspenduar pasi e ka shqelmuar në shpinë lojtarin e Levante në minutën e 89 të ndeshje, gjest për të cilin u ndëshkua me karton të kuq nga gjyqtari i ndeshjes.
Ndërkohë kujtojmë se sot Marcelo ka rinovuar kontratën me Realin deri në vitin 2022.