` . Zjarret në Shqipëri, 13 vatra në 24 orët e fundit - TV-SHENJA

Zjarret në Shqipëri, 13 vatra në 24 orët e fundit

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend.

Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër.

E.C thotë se në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me 23 automjete, 130 forca ushtarake dhe helikopterë.

Postime të Ngjajshme