` . Zidane reagon ashpër pas barazimit të Real Madrid - TV-SHENJA

Zidane reagon ashpër pas barazimit të Real Madrid

Zinedine Zidane ka shprehur zhgënjimin e tij pasi Real Madrid nuk arriti të mbante epërsinë 1-0 kundër Real Valladolid.

Sergi Guardiola rrëmbeu një pikë për mysafirët me një gol të vonshëm, pasi Toni Kroos humbi topin në repartin defnaziv.

“Ka mbetur një shije e keqe në gojën time, sepse ne bëmë gjënë më të vështirë, shënuam në pjesën e dytë, që nuk ishte më e mira”, tha Zidane.

“Pasi shënuam, ata barazuan… Pjesa e parë ishte e mirë, por neve na mungoi goli”.

“Problemi nuk ishte humbja e topit, kjo mund të ndodhë”.

“Ne ishim jashtë pozicionit. Pastaj topi, është e vërtetë, ne duhej ta kishim larguar nga atje”.

“Ne duhet të përmirësohemi dhe të luajmë për 60 minuta”.

“Duhet të jesh praktik në minutën e 84-të. Por ajo dje ndodhi dhe duhet ta pranosh atë”.