` . Zidane: Kam besim te Bale dhe James - TV-SHENJA

Zidane: Kam besim te Bale dhe James

Trajneri i Realit, Zinedine Zidane ka thënë se ka besim të James Rodriguez dhe Gareth Bale.

Të dy lojtarët janë lidhur me një largim nga “Santiago Bernabeu”, mirëpo klubi ende nuk ka vendosur t’i shesë.

Kolumbiani është i kërkuar nga Atletico dhe Napoli, ndërsa uellsiani është i lidhur me një kalim në kampionatin kinez.

“James dhe Bale janë lojtarët e kësaj skuadre. Gjithçka mund të ndodh dhe unë si trajneri i Realit duhet t’iu besoj atyre. James nuk ka luajtur ende, por kjo mund të ndryshoj. Para se të mbyllet afati kalimtar, mund të ndodh çdo gjë”, deklaroi ai.