` . Westbrook me paraqitje spektakolare, Oklahoma vazhdon me fitore (Video) – TV-SHENJA

Westbrook me paraqitje spektakolare, Oklahoma vazhdon me fitore (Video)

Oklahoma City Thunder dhe Washtington Wizards kanë zhvilluar një ndeshje spektakolare mes vete.

Të udhëhequr nga Russell Westbrook, Oklahoma ka triumfuar me rezultat 121-112 ndaj Wizards që ishte fitorja e gjashtë radhazi.
Që nga fillimi i ndeshjes Thunder ishin në epërsi, madje në çerekun e dytë epërsia shkoi deri në 19 pikë.

Russell Westbrook pati një paraqitje fantastike në këtë takim duke qenë më meritori për këtë fitore.

MVP i stinorit të kaluar shënoi 46 pikë, pati gjashtë kërcime dhe gjashtë asistime në fitoren e 28 të Thunder.
Me paraqitje të mirë te vendasit u dallua edhe Paul George me 18 pikë e katër asistime, ndërsa Carmelo Anthony shtoi 13 pikë të tjera e pati tetë kërcime.

Ndeshje mjaftë të mirë zhvilloi edhe Breadley Beal tek mysafirët që shënoi 41 pikë pati shtatë asistime e 12 kërcime por të pamjaftueshme për fitoren e Wizards.
Pas kësaj fitore, Oklahoma mbetet në pozitën e pestë në konferencën perëndimore me 28 fitore e 20 disfata.

Përballje e bukur ishte edhe në Oracle Arena të Okland ku kampioni në fuqi Golden State Warriors mposhti Minnesota Timberwolves me rezultat 126-113.
Vendasve në asnjë moment nuk iu rrezikua fitorja pasi nga fillimi i ndeshjes deri në fund ishin në epërsi.

Kevin Durant bëri ‘Triple Double’, në këtë takim me 28 pikë, 11 asistime e 10 kërcime ndërsa kontribuoi edhe me tri bllokada.

Me paraqitje të mirë u dalluan edhe dyshja Steph Curry e Klay Thompson që shtuan nga 25 pikë të tjera.

Karl Anthony Towns shënoi 31 pikë e bëri 11 kërcime por të pamjaftueshme për fitoren e Timberwolves.

Pas kësaj fitore, Golden State vazhdon të mbetet në pozitën e parë në Perëndim me bilanc 39-10 në të mirë të fitoreve, ndërsa Timberwolves ndodhet në pozitën e katërt me 31 fitore e 20 disfata. /Telegrafi/

Rezultatet:

Miami Heat – Sacrametno Kings 88-89

Golden State Warriors – Minnesota Timberwolves 126-113

Oklahoma City Thunder – Washington Wizards 121-112

Denver Nuggets – New York Knicks 130-118