` . Warriors rikthen avantazhin ndaj Rockets (VIDEO) - TV-SHENJA

Warriors rikthen avantazhin ndaj Rockets (VIDEO)

Golden State Warriors ka ngadhënjyer ndaj Houston Rockets me rezultat 104-99.

James Harden me 31 pikë ishte më i miri te Raketat, ndërkaq më së shumti pikë te kampionët e NBA-së pati Klay Thompson, 27.

Luftëtarët mbetën pa asin e tyre, Kevin Durant, i cili pëso një lëndim gjatë takimit dhe tani është në dyshim për takimin e radhës.

Sidoqoftë, ata tani po udhëheqin 3:2 në serinë çerekfinale të Playoff-it ndaj klubit teksan.