` . (VIDEO) Audi Q7 e re që po krahasohet me një aeroplan privat – TV-SHENJA

(VIDEO) Audi Q7 e re që po krahasohet me një aeroplan privat

Gjatë vitit të ardhëshëm, Audi e lason makinë e re, e cila që tani po merr nota të larta – duke u krahasuar me një aeroplan privat.

Gjenerata e dyte e Q7 e ka një komoditet të madh, ndërsa lëviz me një fuqi të lartë, transmeton Telegrafi.

Motori 3.0-litra V6 me 333 kuajfuqi dhe sistemi i automatik prej tetë shpejtësive, bëjnë që vozitja të jetë e shpejtë dhe shumë e kontrolluar.

Kjo makinë është ndërtuar në të njëjtën platformë si Bentely Bentayga, por kushton sa gjysma e këtij të fundit.

Në videon e postuar më poshtë, mund ta shihni në detaje këtë Q7 – si pjesën e jashtme, po ashtu edhe enterierin.