` . Vazhdon "lufta"për shuarjen e zjarreve në Shqipëri - TV-SHENJA

Vazhdon “lufta”për shuarjen e zjarreve në Shqipëri

Helikopterët Viva kanë intensifikuar operacionet për shuarjen e zjarreve gjatë pasdites së djeshme dhe në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Erërat e forta kanë çuar në riaktivizimin e vatrave të zjarrin në malin e Partizanit në Berat.

Operacioni sot ka rinisur në orën 05:30 të mëngjesit. Emergjencat Civile kanë kërkuar ndërhyrjen e helikopterëve Viva pasi rrezikohen disa shtëpi aty pranë.

Postime të Ngjajshme