` . United gati ofertën për Hazardin – TV-SHENJA

United gati ofertën për Hazardin

Manchester United ka gati ofertën për sulmuesin Eden Hazard.

 Daily Star shkruan se Djajtë e Kuq po bëjnë gati ofertën prej 65 milionë futnesh për lojtarin.

Paga e lojtarit parashihet të jetë 250 mijë funte në vit dhe kjo është një rritje prej 50 mijë më shumë për dallim prej pagës së tij te Chelsea.

United ka kthyer vëmendjen te Hazard pas dështimit për ta marrë Balen. /Telegrafi/